Kalite Belgelerimiz

TÜV Rheinland Sertifikası

Onaylanmış bir ürün, örneğin kalite ve güvenlik yönünden TÜV Rheinland Grubu tarafından yapılan belli testleri geçmiş olan üründür. TÜV test bulgularının bir belgesini düzenler.

Bu belge ürünün özelliklerini ve hangi normlara göre test edildiğini gösteren bir rapor veya sertifikadır. Alıcı için, satın alma kararı verirken bu çok işe yarar. Kendisi artık, sadece imalatçı tarafından verilen ayrıntılara mahkum değildir ve tarafsız bir uzmanın bağımsız bir kararına güvenebilir.

İşte bu yüzden, bu tür testlerde, gittikçe daha fazla şirket TÜV Rheinland Grubuna güvenmektedir. Ana müşterileri, 75 ülkeden üreticiyi kapsar. Ürün yelpazesi, pratik olarak sınırsızdır ve oyuncaklardan ve spor malzemelerinden IT (bilişim teknolojisi) donanımı ve kompleks sanayi tesislerine uzanır. TÜV Rheinland Grubu ilk olarak, uygun bir kriter temelinde temsil edici bir ürün numunesini testten geçirir.

Kural olarak, bu testler TÜV test laboratuarlarında gerçekleştirilir . Çok büyük makine gibi istisnai durumlarda, uzmanlar ürünü imalatçının tesislerinde testten geçirirler. Sertifikanın bir nümune üzerinde yapılan tek bir teste dayanmaması açısından, TÜV çalışanları, düzenli aralıklarla üreticinin tesislerinde inceleme yapmaya ve ürünün test edilen nümuneye uygunluğunu kontrol ve belgelendirmeye devam ederler. Bu şekilde ürünün onay belgesine süreklilik kazandırılmış olur.